تیرچه صنعتی
تیرچه صنعتی

تیرچه صنعتی

به منظور شناخت بهتر خصوصیات تیرچه صنعتی به بررسی تاریخچه تولید تیرچه در ایران میپردازیم. با پیشرفت صنعت ساختمان مصالح مدرنی همچون میلگرد و بتن مورد توجه سازندگان قرار گرفت و تیرچه بلوک به سرعت جایگزین طاق های ضربی گردید. در اوایل دهه 60 تولید تیرچه به شیوه های سنتی زمان بر و فاقد کیفیت لازم بود. اما با ورود دستگاه های خرپا ساز از دو کشور ایتالیا و اتریش تولید تیرچه وارد فاز تازه ای شد. این دستگاه ها که نسل اولیه دستگاه های خرپاساز در ایران بود تنها با میلگردهای سرد نورد و با قطر 10 میلیمتر تولید خرپا را انجام میدادند. اما همچنان تولیدات این دستگاه های گران قیمت به دلیل عدم مطابقت با فرهنگ و شیوه های ساخت در ایران و عدم داشتن دانش فنی در تعمیرات این دستگاه ها بسیار زمان بر بود.

بعد از گذشت سال ها در اوایل دهه 80 حجم نیاز بازار کشور به تیرچه به طرز چشمگیری افزایش یافت. این افزایش درخواست ها در کنار معایب گذشته جرقه ساخت دستگاه های تولید خرپا را در ذهن متخصصان داخلی ایجاد کرد و سرانجام جوانان متخصص در سال 1387 موفق به تولید نمونه داخلی دستگاه تولید خرپا شدند که به نسبت محصولات خارجی از قیمت مناسب تری برخوردار بود. با تولید نخستین نمونه های داخلی صنعت تیرچه سازی رونق تازه ای گرفت که ثمره آن مقاوم تر شدن تیرچه ها و عدم مشاهده اشتباهات انسانی در تولید میباشد.

مزایای تیرچه صنعتی

  • بارزترین خصوصیت تیرچه صنعتی, برتری فنی نسبت به تیرچه های سنتی میباشد.
  • تیرچه صنعتی به واسطه تولید توسط دستگاه های تمام اتوماتیک دارای خرپاهایی با فرم یکسان , یک تکه و گام های برابر در زیگزاگ های دوبل و تک میباشد.
  • تیرچه صنعتی به واسطه عدم استفاده از عوامل انسانی و حذف هزینه های بالای اجرت, از هزینه تولید و قیمت پایین تری برخوردار میباشد.
  • مقاومت بیشتر تیرچه صنعتی به واسطه استفاده از کشش میلگرد زیگزاگ توسط سیستم رولینگ سرد و استفاده از جوش های مقاوم و نقطه ای
  • سرعت تولید خرپا در تولید تیرچه صنعتی بسته به نوع دستگاه تولیدکننده بالاتر از سیستم های سنتی میباشد
  • عدم داشتن ضایعات به واسطه استفاده از میلگردهای نرمال یکی دیگر از مزایای تولید توسط دستگاه میباشد.

قیمت تیرچه صنعتی

به منظور مشاهده قیمت لحظه ای تیرچه صنعتی به صفحه اصلی سایت مراجعه نموده یا هم اکنون با ما تماس بگیرید!