تیرچه کرومیت فلزی
تیرچه کرومیت فلزی

تیرچه کرومیت (فلزی)

تیرچه کرومیت نوع خاصی از تیرچه ها میباشد که با تیرچه های پاشنه بتنی تفاوت های اساسی دارد. در قسمت تحتانی تیرچه کرومیت به جای استفاده از دو میلگرد و بتن, از ورق فولادی 3 یا 4 میلیمتری و در قسمت فوقانی به جای استفاده از یک میلگرد از نبشی استفاده میشود.

نکته مهم درباره تیرچه کرومیت این است که به دلیل خاصیت ایستایی این دسته از تیرچه ها وزن بالایی را متحمل میشوند. در نتیجه باید سنگین تر از آنچه در نهایت به آن نیاز است, طراحی شوند. از طرفی کاربرد بیشتر تیرچه های کرومیت در اسکلت های فلزی میباشد.

مزایای تیرچه کرومیت (فلزی)

  • از مهمترین مزایای تیرچه های کرومیت میتوان به عدم نیاز به جک و شمع بندی در زیر سقف اشاره کرد
  • تیرچه کرومیت به واسطه خیز منفی که در زمان تولید به آن میدهند خاصیت خود ایستایی دارد و نیازی نیست هنگام بتن ریزی در زیر آن از جک های کمکی استفاده شود.
  • در تیرچه بتنی هنگام بتن ریزی فشاری بالایی به هر تیرچه وارد میشود که به واسطه جک ها به سقف پایینی وارد میشود و سقف پایین را تحت فشار قرار میدهد. در مواردی مشاهده شده است که به واسطه اشتباهات انسانی و جمع آورری زودهنگام جک های سقف پایینی که بتن آن خشک نشده, سقف پایینی فرو ریخته است.
  • سرعت بالای اجرای سقف؛ به علت سبک بودن تیرچه های کرومیت و استفاده از یونولیت  های سبک سرعت اجرا افزایش می یابد.
  • امکان بتن ریزی چندین سقف همزمان؛ به واسطه قابلیت خود ایستایی بودن تیرچه کرومیت و عدم استفاده از جک, قابلیت بتن ریزی چندین سقف وجود دارد که باعث کاهش هزینه های اضافی بتن ریزی نیز میشود.
  • کاهش مصرف بتن در سقف؛ به دلیل فاصله بیشتر تیرچه های کرومیت که در حدود 70 سانتی متر میباشد مصرف بتن تا حدود 30% کاهش می یابد.

قیمت تیرچه کرومیت

به منظور دریافت قیمت دقیق و خرید تیرچه کرومیت هم اکنون با ما تماس بگیرید!

تصاویر خط تولید تیرچه های کرومیت گروه آرام